Грецький TRIP: прогулянка Афінами, безкоштовний Акрополь та мальовничий острів Егіна

11.05.2019

Греція для кожного є мрією з того часу, як у дитинстві прочитавши товстенну книгу «Міфи Древньої Греції», з незвичайними ілюстраціями і чудовими краєвидами, де прямо з трави встають легенди, які пережили століття. До Греції наша тревел-команда вирушила зі Львова через Варшаву.

  • На день - до Варшави!
Це була середина квітня, наш літак з Києва приземлився в аеропорту Модлін, що за 40 км від Варшави. Доїхати до міста можна двома способами: прямим фірмовим автобусом за 33 злотих (235 грн) або автобусом + поїздом з пересадками за 19 злотих (135 грн.) Другий економний варіант ми й вибрали. З аеропорту автобус за 10 хвилин довіз до залізничної станції, де вже на пасажирах очікував потяг. Увага! Лайфхак!: можна брати лише квиток на потяг за 15 злотих, тобто 4 злотих за автобус можна й не платити, але ним їхати. Водії автобуса не перевіряють квитків, лише провідники в потязі.У Варшаві ми зупинилися в дуже хорошому хостелі під назвою Tatamka. Він розташований неподалік від залізничної станції та поруч із музеєм Шопена. Хостел гарний, просторий, чистий. Є велика кухня, кімната відпочинку, комп'ютери, Інтернет. У номері - зручні ліжка, шкафчики, білизна. Вартість за одного на одну ніч - 31 злотий (220 грн). Будете Варшаві, можете сміливо зупинитись у цьому хостелі. Його можна забронювати за бронювання за посиланнями: https://www.booking.com/s/32_8/2997e986

Варшава має чудове старе місто, яке було засноване в давнину, але як відомо Але поляки відбудовували старе місто десятиліттями, відтворювали і відреставрували до дрібниць. Деякі будівлі були збудовані заново в 1949-1963 роках. Цим займалися випускники художньої академії на основі старовинних гравюр і картин. Сама по собі сучасна архітектура міста дуже цікава і незвичайна. Хмарочоси чудово «вживаються» поряд із старовинними будівлями. По всьому місту облаштовані велодоріжки, вимощені бруківкою червоного кольору з відповідними позначками. В місті багато стоянок велосипедів, які можна взяти напрокат. І молодь активно користується цим транспортом, адже це дешево і корисно. Ранком наступного дня ми вже потягом виїхали в аеропорт Модлін, де літаком полетіли в Афіни.

  • Перше знайомство з Греція

Всіх туристів приймає міжнародний аеропорт Афін - це головна повітряна гавань Греції. Він відомий як один з найсучасніших аеропортів Європи. Розташовується в 35 км від столиці і носить ім'я Елефтеріос Венізелос - видатного грецького політика і дипломата. Раніше (понад півстоліття) туристів приймав аеропорт «Еллінікон», побудований ще до вторгнення німців в Грецію. Він знаходився всього в 7 км від Афін. Однак при підготовці до афінської Олімпіаді 2004 року вирішено було почати будівництво більш сучасною і великої повітряної гавані. Аеропорт ввели в експлуатацію в березні 2001 року. На сьогодні в афінському аеропорті можна заблукати. Ми йшли з літака до виходу аеропорту півгодини. Афіни зустріли нас зливою. За декілька метрів від аеропорту знаходиться на одній платформі метро і залізнична станція. Вартість квитка з аеропорту до центру міста - 10 євро. Поки їхали в метро мали можливість споглядали через вікно грецькі будинки та природу. Вийшли ми на станції метро Монастрікі. Кожна станція метро має декілька виходів з різних сторін вулиць. Поки ми йшли до потрібного місця житла, моя перше враження, було доволі жахливе. Чимось район мені нагодував кадри про Індію та Бангладеш. Спочатку так і думав, що потрапив туди, та згодом зрозумів, що кожний район міста особливий по-своєму. Десь може бути й краса, а десь і розруха.

Житло наше, а саме хостел під назвою Акрополіс, яке я забронював, знаходиться за 5 хвилин від центру міста. Ціни на проживання привабливі. За три ночі на одну людину майже 30 євро (889 грн). У хостелі - кухня із потрібними девайсами, зручні ліжка, шафки на ключ, туалет, вбиральня. Славиться цей хостел своє назвою недаремно, бо на 6 поверсі розміщується тераса з красивим виглядом на всім відомий грецький Акрополь. Тут можна сидіти і споглядати на захід сонця і місто. 

На терасі можна замітити, що встановлені сонячні колектори, енергію яких хостел використовує для власних потреб. Згодом нам вдалось ближче познайомитись з власником Джорджом і його бізнес-партнером, головним адміністратором хостелу Роні. На наступну подорож в Афіни ми отримали знижку на проживання. Хостел бронював, як завжди на Booking. При необхідності можу надати контакти власників.

  • Що варто побачити в Афінах і скільки треба коштів

Акрополь відкритий щодня, в літній час з 08:00 до 19:00, взимку з 08:00 до 15:00. Квиток можна купити при вході на територію Акрополя, коштує 20 євро з людини. Цей квиток діє протягом чотирьох днів. Туристам рекомендують купляти квиток за 30 євро, в який входить не лише можливість відвідування Акрополю, але й багато інших пам'яток. Потім краще пройтися в сторону Храму Гефеста. Храм побудований в період 449-415 років до н. е. і присвячений богу Гефесту. Цей храм відомий тим, що він найкраще збережений античний храм. Храм побудований в період 449-415 років до н. е. і присвячений богу Гефесту. Поруч із ним можна побачити місто як на долоні.

Внизу від Акрополю, можна відвідати напівзруйнований храм Зевса Олімпійського. Будувався він в VI-II ст. до н.е. і, незважаючи на те, що до наших днів уціліло лише кілька колон, спорудження справляє незабутнє враження. Поруч можна побачити арку Адріана, датовану також II ст. до н.е. До речі, якщо від храму Зевса Олімпійського пройти трохи по вулиці Vasilissis Olgas можна виявитися прямо біля ще однієї пам'ятки Афін - стадіону Панатінаїкос. Цікавий стадіон завдяки тому, що саме тут пройшли перші Олімпійські ігри сучасності в 1896 р, до того ж він унікальний ще й тим, що це єдиний стадіон в світі, повністю викладений з мармуру. Його назва так і перекладається - «прекрасний мармуровий». Ми, на жаль, не дійшли до нього. За те мали можливість прогулятись вулицями міста і побачити гору Лікабет. Вхід - 4 євро.

По дорозі, з Акрополя ми заглянули в район Плака. Це найстаріший район Афін, розташований між Акрополем і площею Синтагма. Тут на фундаментах античних часів збереглися будівлі XVIII-XIX ст. Багато вулички Плаки - пішохідні, тут розташовано безліч сувенірних магазинів, кафе. Тут же знаходиться й найстаріша вулиця Афін - вулиця Адріана, яка зберегла своє планування з часів Античності.   

Більшість туристів площа Синтигма (Конституції) привертає зміною почесного президентського варти, яка відбувається щогодини. У святкові дні зміна варти відбувається з музичним ансамблем. Нам вдалось також побачити частину дійства. Дивуюсь, як грекам вдалося натягнути на себе настільки безглуздий одяг. Але греки до цього ставляться добре. Служба в роті вважається однією з найбільш почесних місій з теоретично можливих в житті кожного з них.  

Лікабет: кращий вигляд на Афіни 

Туристи вважають, що найкращий вид на Афіни відкривається з Акрополя. Вид звідти дійсно вражає, і Афіни постають, як на долоні. Але ще кращий вигляд відкривається з пагорба Лікабет. І не тільки тому, що він сам по собі вище, але і тому, що звідси видно і афінський Акрополь.Ми цю гору побачили, як йшли вулицями міста з Храму Зевса. Наступного ранку ми вирішили її підкорити. Через Президентський квартал, де ростуть апельсини, військовий музей, ми вийшли красивими сходами до фунікулера. По збігу обставин разом із групою інших туристів нам вдалось на нього прошмигнути безкоштовно.  

На горі можна споглядати чудові краєвиди міста. Туристи залюбки вибирають різні локації для фотографування. Поруч знаходиться храм та декілька ресторанів. Можна насолоджуватись грецькими стравами і пейзажами. Назад ми вирішили не їхати на фунікулері, а спуститись вниз стежкою. Нею ми мали можливість натрапили на черепах, що вздовж доріжки поспіхом мандрували по своїх справах.   

Зазначу, що на відвідуванні музеїв, історичних будівель ми багато зекономили завдяки журналістським прес-карткам. Для журналістів вхід безкоштовний. Натомість туристи платять 30 євро, щоб відвідати Акрополь та ще 5 історичних локацій по місту. Тому, як що Ви не журналіст, беріть сміливо цей квиток. Він дійсний на протязі 4 днів. Квитки до музеїв - від 4 до 8 євро. Є ще чимало багато інших цікавих місць, які варто відвідати. Найкраще просто бродити вуличками і натрапляти на цікаве і прекрасне, чого немає у путівниках.

Щодо шопінгу. То в Афінах можна знайти і купити абсолютно все, без перебільшень. На головній торговій вулиці міста Ермі по обидва боки десятки бутиків, магазинів, молодіжних марок, а також дорогих і якісних брендів. Тут можна купити одяг, взуття, прикраси, косметику та подарунки.  

  • Грецький салат власноруч: смачніший і дешевший, ніж в ресторанах
Грецький салат - страва проста, народна. Нічого зайвого, тільки звичайнісінькі продукти, які в достатку є в будь-якому грецькому будинку: свіжі овочі, маслини, сир фета і, олія. Наші гарні українські господині знають, що все, що зроблено власними руками, то найкраще, а якщо воно зроблене із любов'ю, то взагалі безцінне. Ось так із вищеперелічених грецьких продуктів куплених у супермаркеті господині Ла Белла та Галина Єреміца зробили грецький салат за майже 2 євро. У ресторанах Афін він коштує 5-6 євро. До нашого грецького салату на десерт була полуниця за 0,70 євро (півкілограма) та вино. Смак овочевого салату видався дуже смачним, корисним та справжнім шедевром. Українські господині наразі рецепт засекретили до наступної поїздки :)
  • Якщо хочете відчути справжній дух Греції - їдьте на острови

З порту Пірей Афін більше години часу на паромі - і ми на невеличкому острові Егіна в Саронічній затоці. Вартість квитка в одну сторону 8 євро. Паром дуже великий, а всередині просторий і затишний. Почуваєш себе як мільйонер.Зустрів нас острів пекучим сонцем. У декількох хвилинах ходьби від порту Егіни знаходиться місце археологічних розкопок. Колись давно тут знаходився храм Аполлона, від якого, однак, мало що вціліло. Однак на території розкопок працює Археологічний музей. Вхід за журналістськими прес-картками нам знову видався безкоштовний. Неподалік від місця розкопок колеги при +16 градусів скупались у морі. Можна сказати, що відкрили сезон. Враження отримали незабутні. 

Крім своєї багатої історії цей острів також знаменитий ... фісташками. Майже на кожному кроці продавці пропонують спробувати фісташки, грильяж, мастила та морозиво. Ми й спробували фісташки і морозиво.

Блукаючи вуличками острова можна зустріти чимало котів - це така особлива категорія громадян у складі грецької держави, вони абсолютно автономні, незалежні і всюдисущі. Грецького кота можна зустріти в абсолютно будь-якій ситуації і будь-якій точці міста. Грецькі коти дуже фотогенічні. Взагалі будь-які коти фотогенічні, але грецькі коти, мені здалося, володіли якимось органічним інтуїтивним відчуттям гармонії і геометрії кадру. 

Неподалік від порту ми натрапили на чудову кав'ярню з доброзичливим власником. У ній ми попили смачну каву, пива та відпочили від піших прогулянок. Назад ми поромом повернулись в Афіни. 

Дорога автобусом з Варшави до Львова була дуже важкою. Автобус серед ночі поламався і ми простояли 4 години серед поля, поки його ремонтували.

Отже, у скільки обійшлась поїздка до Греції:

  1. Потяг Львів-Київ - 150 грн
  2. Авіаквиток Київ-Варшава - 310 грн
  3. Автобус+потяг з аеропорту - 135 грн
  4. Хостел у Варшаві - 220 грн.
  5. Потяг+автобус до аеропорту - 135 грн
  6. Авіаквиток Варшава- Афіни - 567 грн 
  7. Квиток на метро з аеропорту до центру міста - 310 грн 
  8. Хостел в Афінах - 889 грн 
  9. Квиток на метро до аеропорту - 310 грн 
  10. Афіни -Варшава - 640 грн. 
  11. Автобус+потяг з аеропорту - 107 грн. 
  12. Автобус Варшава - Львів - 500 грн.

    Всього: 4 273 грн*

    *У ціну не включено харчування. Ми закуплялись в супермаркеті. Ціни доволі помірні. 
© 2019 Роман: блог про подорожі. Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати